ХІМІЧНІ АНКЕРИ: ПРИНЦИП РОБОТИ, АЛГОРИТМ МОНТАЖУ, РОЗРАХУНОК СПОЖИВАННЯ
Концепція хімічного анкерування є високотехнологічним та максимально безпечним вибором для організації високоміцних кріплень нового покоління.
Хімічний клейовий анкер є розчином полімеру, що утворює при затвердінні монолітний конгломерат, рівний за міцністю матеріалу основи. Передача високих та надвисоких навантажень у матеріал робочої основи реалізується безрозпірним методом. Хімічні кріплення, будучи альтернативою механічним способам кріплень, особливо затребувані для відповідального монтажу з високою вантажопідйомністю та на проблемних будівельних матеріалах з пористою та неоднорідною структурою, оскільки не створюють напруги всередині основи. Хімічна анкерування створюється завдяки силам адгезії, що виникають на молекулярному рівні між скріплюваними поверхнями та складом анкера. Анкеровка хімічним способом здатна істотно збільшити вантажопідйомність точок кріплення в бетоні з тріщинами, в пористому бетоні та газобетоні та пустотілому цеглі.
Актуальність звернення до хімічних технологій анкерування при монтажі на підставах з особливо міцного бетону, армованого бетону та натурального каменю з щільною структурою, визначається унікальними характеристиками та можливостями хімічних анкерних систем.
Хімічні анкери представляють явну перевагу для об'єктів з тривалим терміном служби. Так наприклад, компанія Fischer випустила перший у світі універсальний розчин для ін'єкцій FIS V з розрахунковим періодом експлуатації в бетоні в 100 років, а термін служби хімічного анкера на епоксидній основі FIS EM Plus становить 120 років, на додаток до цього, розчини збільшують міцність зчеплення до 45%, забезпечуючи найвищий рівень безпеки за все сторіччя
Безрозпірне анкерування ідеально підходить для безпечної установки на малих відстанях від краю конструкцій і між сусідніми точками кріплення. Хімічні анкерні з'єднання зберігають свої властивості при дії гранично низької та високої температури, підходять для організації підводного монтажу, індиферентні по відношенню до хімічно агресивного середовища. Діелектрична природа клеючого складу уможливлює електроізоляцію металевих елементів кріплення.
Відповідно до конструктивного рішення упаковки хімічні анкерні системи поділяють на два основні класи ін'єкційні розчини в картриджах для багаторазового застосування і хімічні анкери в одноразових капсулах, також зустрічається упаковка в бляшанки для ручного змішування смоли та затверджувача.
Хімічні анкери різняться залежно від адгезиву, основного хімічного компонента, здатного під впливом затверджувача переходити з рідкого стану тверде. Клейовий склад хімічних анкерів містить органічні полімери, або комбінацію органічних полімерів і неорганічних матеріалів, які тверднуть при змішуванні. Найбільш поширеними є хімічні анкери, що містять у своєму складі епоксидні смоли, поліуретани, поліестери, метилметакрилати, складні вінілові ефіри. Епоксидні смоли за всіма параметрами забезпечують найвищі показники міцності, гарантуючи високий рівень безпеки.
Монтаж хімічного анкера
Алгоритм дій при монтажі хімічних анкерів визначається типом будівельної основи та настановними параметрами кріплення відповідно до проекту. Детальна інформація про встановлення вказана в інструкції, що постачається разом із продуктом.
Порядок монтажу хімічного ін'єкційного анкера в несучі підстави з будівельних матеріалів із щільною структурою передбачає правильну підготовку отвору, включаючи буріння та очищення отвору необхідного діаметра та глибини. Прочищення отвору здійснюється спеціальною щіткою-йоршиком відповідного розміру, а також струменем стисненого повітря від ручного насоса або за допомогою компресора для отворів великого діаметру. у 4 рази вище.
При створенні монтажного вузла в несучих підставах з пустотних або пухких будівельних матеріалів прочищення отворів не передбачено. Для стійкої фіксації металевого елемента кріплення всередині матеріалу з неоднорідною структурою, рівномірного розподілу та регулювання об'єму ін'єкційної маси, використовуються сітчасті гільзи у варіанті пластикової втулки або металевого мірного рукава.
Відповідний стандартам порядок проведення монтажних робіт за допомогою хімічних анкерів, передбачає використання професійних інструментів та приладдя для ефективного кріплення та зменшення трудовитрат. Картриджі з адгезивною масою містять склад із двох ізольованих компонентів: розчину смоли та затверджувача. Двокомпонентний склад евакуюється з картриджа за допомогою випресувального пістолета з механічним, пневматичним або акумуляторним приводом, при цьому інгредієнти
- КАК ИСПОЛЬЗОВАТЬ ЗАЖИМЫ ДЛЯ ТРОСОВ: ОСОБЕННОСТИ МОНТАЖА И ВАРИАНТЫ КРЕПЛЕНИЯВсегда нужно знать заранее, как закрепить трос для правильного его дальнейшего использования. Чтобы выполнить такое мероприятие, требуются специальные зажимы, способные скреплять концы крепких канатов, изготовленных из металла. Применяя такое простое изделие, каким является клиновой зажим, получится без особых проблем выполнить на конце троса необходимые для его комфортной эксплуатации петлиКАК ИСПОЛЬЗОВАТЬ ЗАЖИМЫ ДЛЯ ТРОСОВ: ОСОБЕННОСТИ МОНТАЖА И ВАРИАНТЫ КРЕПЛЕНИЯ